Blacha cynkowo-tytanowa

Blacha cynkowo-tytanowa

Wiele osób, zastanawiając się nad tym, jakim materiałem pokryć dach, rozważa przede wszystkim dachówki ceramiczne lub płytę bitumiczną. Niesłusznie. Równie dobrym, a nawet lepszym rozwiązaniem, może być blacha cynkowo-tytanowa.

Jest ona znacznie trwalsza i bardziej odporna od innych opcji, na panujące w Polsce zmienne warunki atmosferyczne. Jest też bardzo łatwa w konserwacji – wystarczy raz na jakiś czas spłukać dach wodą z ogrodowego węża. Nie bez znaczenia jest fakt, że większość producentów daje na nią czterdziestoletnią gwarancję. Jednak trudno im się dziwić, w normalnych warunkach blacha cynkowo-tytanowa spokojnie powinna wytrzymać dwukrotnie dłużej.

Najczęściej jest dostępna w formie płaskich, szerokich paneli, dzięki czemu układanie jej jest banalnie proste. W przypadku mechanicznego uszkodzenia, daje się też łatwo i szybko wymienić, bez konieczności naruszania pozostałych dachowych płyt. Blacha cynkowo-tytanowa, to rozwiązanie dla tych osób, które cenią przede wszystkim praktyczne, uniwersalne rozwiązania.