Co zamiast AutoCAD? CAD z wieczystą licencją!

Co zamiast AutoCAD? CAD z wieczystą licencją!

Program CAD z wieczystą licencją jest znacznie bardziej kuszącą opcją niż kosztowna subskrypcja. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się, w co zamiast AutoCAD można zainwestować. Rynek oferuje różne alternatywy, takie jak GstarCAD czy ZwCAD. Dobrej jakości narzędzia w atrakcyjnej cenie i z korzystną polityką licencyjną stanowią atrakcyjny kąsek dla projektantów i inżynierów.

GstarCAD to uniwersalny program CAD, który może być wykorzystany w niemal każdej branży. Jego elastyczność wspierają nakładki branżowe dedykowane m.in. elektrykom, geodetom oraz architektem. Dzięki nim specjaliści mogą automatyzować pewne powtarzalne w swojej pracy czynności, tym samym oszczędzając czas i pieniądze.

Ogromnym plusem rozwiązań typu CAD z wieczystą licencją jest realna oszczędność. Brak konieczności okresowego przedłużania (wykupowania) licencji ogranicza koszty stałe projektanta. Oczywiście, kiedy pojawia się nowa wersja programu (w większości przypadków pojawiają się one każdego roku) jest możliwe jej płatne zaktualizowanie, nie jest jednak konieczne.

Dzięki temu użytkownik może samodzielnie zdecydować, czy nowy program CAD, a właściwie jego aktualizacja, jest mu potrzebna. Zawsze przed pojawieniem się premiery przekazywana jest informacja, co nowego można znaleźć w aplikacji, co w sposób oczywisty ułatwia podjęcie decyzji.

W przypadku lidera wśród CAD`ów nie ma takiej możliwości. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zadaje sobie pytanie w co zamiast AutoCAD będzie się bardziej opłacało zainwestować. Wyjątkiem jest przypadek, kiedy narzędzie będzie potrzebne wyłącznie na określony czas i użytkownik ma pewność, że nie będzie go w najbliższym czasie potrzebował. Wówczas wystarczy wykupić subskrypcję na dany okres i nie trzeba się zastanawiać czy i co zamiast AutoCAD wybrać.

W przypadku kiedy program CAD to jedno z podstawowych narzędzi pracy warto pokusić się o wybranie rozwiązania z wieczystą licencją. Przed ostatecznym zakupem dobrze jest pobrać dwie – trzy bezpłatne wersje demonstracyjne różnych aplikacji, przetestować je i wybrać tę, która będzie najbliższa oczekiwaniom.