Inteligentny dom

Inteligentny dom

Podejmując decyzję o rozpoczęciu budowy, coraz więcej osób decyduje się inteligentny dom. Szeroka oferta automatycznych systemów, na które pozwala takie rozwiązanie sprawia, że z roku na rok zyskuje na popularności.

Inteligentny dom, to taki, w którym system zarządzania budynkiem, nazywany BMS, sam reguluje zaprogramowane wcześniej parametry. Może to być zmiana temperatury w zależności od pogody, zautomatyzowany system przeciwpożarowy czy samoistnie włączająca się klimatyzacja. Istnieje też możliwość sterowania światłem, które będzie się włączać w nieregularnych odstępach czasowych i w różnych pokojach, kiedy pojedziemy na wakacje. Dzięki temu z zewnątrz będzie się wydawać, że w budynku cały czas ktoś przebywa i żaden złodziej nie połakomi się na jego zawartość.

Rozwiązania, które oferuje inteligentny dom, najczęściej wpisują się też w działanie proekologiczne. W większości przypadków będzie on nastawiony na jak najniższe zużycie energii, co przełoży się na zdrowsze środowisko naturalne.