OGRZEWANIE HAL I BUDYNKÓW KUBATUROWYCH

OGRZEWANIE HAL I BUDYNKÓW KUBATUROWYCH
Ogrzewanie hal i budynków kubaturowych 
Temat ogrzewania hal i budynków o dużej kubaturze to w Polsce z racji na długość sezonu grzewczego aktualny temat.Koszt ogrzewania hali produkcyjnej lub magazynowej istotnie wpływają na rentowność fabryki lub całej firmy. Mówimy bowiem z racji na kubaturę o kosztach sięgających dziesiątek tysięcy miesięcznie.
Warto zatem zainwestować w taki system grzewczy, który będzie działał efektywnie ale ograniczał koszty ogrzewania do minimum. Na rynku mamy wiele zastosowań promienników gazowych czy systemów nagrzewnic powietrznych, które są energooszczędne i niskoemisyjne. Systemy nagrzewnic do ogrzewania hal można podłączyć pod kotły spalające biomasę lub nawet odpady – czyli najtańsze systemy grzewcze na rynku. Równie tani i dostępny jest gaz ziemny czy LNG. Nie dziwi zatem fakt, że najbardziej popularne są systemy grzewcze bazujące na powietrzu, są one łatwiej sterowalne i szybko nagrzewają hale.Przy takim czynniku grzewczym woda/powietrze lub powietrze/powietrze unikamy też kosztów napraw i serwisów spowodowanych niską temperaturą w hali. A taka zawsze może wystapić w szczególności, gdy nie grzejemy całorocznie a tylko w wybranym czasie, kiedy przebywają na obiekcie pracownicy.
System grzewczy złożony z nagrzewnic powietrznych sterowanych termostatycznie, podłączonych do kotła grzewczego na gaz czy biomasę to obecnie standard w ogrzewaniu hal.Alternatywą są promienniki gazowe, ktore samodzielnie grzeją albo piece nadmuchowe połączone z kanałami powietrznymi.
Co ciekawe w większości przypadków nasi klienci preferują systemy rozproszone – tzn w kompleksie hal każda ma swoje niezależne ogrzewanie. Ma to często związek z etapami rozbudowy zakładu czy magazynów ale niesie też wiele korzyści:
  • niezależność energetyczną obiektu
  • możliwość zastosowania różnych paliw w kombinacji do każdej hali
  • zmienne możliwości sterowania temperaturą – każdy obiekt jest samodzielnym , regulowanym systemem grzewczym .