Praca dla kierowcy z kat. B w Warszawie

Praca dla kierowcy z kat. B w Warszawie

Źródło: https://warszawa.ekotaxi.pl/

Jakie są możliwości w kontekście pracy jako kierowca z kat. B w Warszawie?

Na rynku możesz znaleźć różne oferty pracy jako kierowca z kat. B w Warszawie. Oczywiście znaczna część z nich dotyczy transportu różnych rzeczy czy dowozu produktów do klientów. Przy takich obowiązkach często wiąże się to jednak również z dość wymagającą pracą fizyczną. Alternatywą jest dostarczanie samych samochodów do określonych punktów, w ramach działań specjalnych wypożyczalni. Ciekawym rozwiązaniem będzie natomiast przewóz osób. Wbrew pozorom wcale nie musisz posiadać do tego specjalnych uprawnień.

Dostawy

Jednym z najbardziej oczywistych i popularnych wyborów jest realizowanie dostaw jedzenia z restauracji. Musisz się jednak liczyć z tym, że podstawowe wynagrodzenie nie jest jednak wtedy specjalnie atrakcyjne. Szansą na uzyskanie nieco wyższych zarobków są natomiast napiwki od klientów, choć wiele zależy tutaj od tego jakie kursy uda się akurat zrealizować. Pracodawca niemal na pewno będzie również wymagał badań sanitarnych, w związku z kontaktem z żywnością. Inną możliwością są kursy typowo kurierskie, realizowane w porozumieniu z konkretnymi firmami lub poprzez przedsiębiorstwa specjalizujące się w takich usługach. Tutaj znów pewną przeszkodą są niezbyt wysokie zarobki, a często konieczność przenoszenia dość ciężkich paczek.

Przewozy magazynowe

Obecnie część pracodawców stosuje praktykę zatrudniania kierowców, ale w połączeniu z pracą magazyniera. Prawo jazdy tej kategorii umożliwia poruszanie się także samochodami dostawczymi, których masa nie przekracza 3,5 tony i właśnie z takimi pojazdami będziesz miał do czynienia w takiej pracy. Przy takich stanowiskach łączy się zajęcia transportowe z typowo magazynowymi. Poza przewozem trzeba się zatem liczyć zwykle z uczestniczeniem w procesie załadunku, a potem rozładunku towarów. Na pewno może to być zatem dość wymagające fizycznie. Zwykle trzeba też dbać o dopełnianie formalności względem samej dokumentacji transportów.