Programy dla konstruktora

Programy dla konstruktora

Programy dla konstruktora dobierane są ze względu na specjalizację i rodzaj obsługiwanych inwestycji. W zależności czy realizowane są obiekty budowlane typu biurowce, czy mostowe – dobiera się inne narzędzia. Oczywiście są na rynku również wyjątki, jak np. Program SCIA, który obsługuje wszystkie rodzaje i to nie tylko w kontekście projektu, ale także zaawansowanej analizy.

Jest to także program do obliczania słupów stalowych. Dzięki tej wszechstronności i możliwości integrowania procesów, SCIA pomaga zmniejszyć koszty. Mniejsze są także nakłady czasowe – wystarczy nauczyć się obsługi jednego programu niezależnie, czy wykorzystamy go w obiektach przemysłowych, czy będziemy tworzyć konstrukcje stalowe mostowe.

Co ważne program umożliwia modelowanie oparte o zasady BIM, tym samym ułatwiając współpracę pomiędzy specjalistami z różnych branży. Użytkownicy cenią także stosunkowo prostą pracę z obiektami budowlanymi, znaną z popularnych rozwiązań CAD / BIM, czyli możliwość tworzenia elementów jednym kliknięciem.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz program do obliczania słupów stalowych, czy chodzi Ci o konstrukcje stalowe mostowe lub zaawansowaną analizę obciążeń – SCIA może usprawnić Twoją pracę. To jak narzędzie będzie wykorzystywane przez użytkownika, to zależy już tylko od niego. Jedno jest pewne inne programy dla konstruktora związane z modelowaniem i analizą można zamienić za ten jeden system.

Zarówno konstrukcje stalowe mostowe, jak i tunele śluzy, czy zapory, które wymagają zaawansowanego modelowania oraz wysokiej jakości siatki elementów skończonych i różnego rodzaju obliczeń mogą być wykonane przy pomocy tego narzędzia. Podobnie jest z projektami specjalnymi, obiektami przemysłowymi i budynkami.

Aby przekonać się, czy program do obliczania słupów stalowych rzeczywiście to wszystko potrafi, wystarczy pobrać wersję demonstracyjną narzędzia. Dostępne są moduły: Concept, Proffesional oraz expert – w zależności od zapotrzebowania. W celu pobrania dema wystarczy wejść na stronę internetową produktu.