Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie. Planuj razem z nami!

Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie. Planuj razem z nami!

Źródło: https://wypozyczalnia.immotion.pl/

Trasy wycieczek rowerowych w Szklarskiej Porębie

Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie najlepiej odbywać po zapoznaniu się z dostępnymi mapami tego niezwykle rozwiniętego rejonu turystycznego. Zawierają one podstawowe informacje, dzięki którym określić można przebieg szlaków w okolicznym terenie. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia planowanie poszczególnych odcinków wyprawy, włącznie z uwzględnieniem miejsc wartych odwiedzenia oraz noclegów.

Oznakowania tras rowerowych

Wszystkie trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie posiadają przypisane numery. Należy je znać, decydując się na wybór konkretnego odcinka – w ten sposób zyskać można lepszą orientację w terenie. Warto też mieć na uwadze tabliczki z numerem trasy, strzałką oraz sylwetką rowerzysty. Mogą one być umieszczane na drzewach, krzewach oraz innych miejscach. Poruszając się zgodnie z informacjami na znakach, zyskać można pewność bezbłędnego ukończenia każdej ścieżki w całości. W punktach węzłowych znajdują się natomiast wolnostojące mapy wielkoformatowe. Uwzględniają one informacje dotyczące wszystkich tras, co dodatkowo ułatwia poruszanie się. Punkty na takiej mapie mogą stać się wspaniałą inspiracją na kolejną wycieczkę rowerową po Szklarskiej Porębie.

Wybór trasy rowerowej

Jedynie oznakowane szlaki dają pewność bezpiecznego poruszania się rowerem po obszarze Szklarskiej Poręby. Korzystając z map można też dowiedzieć się, które trasy najlepiej odpowiadają doświadczeniu oraz umiejętnościom kolarza. W Karkonoszach szlaki są zdecydowanie bardziej wymagające. W górach Izerskich natomiast da się bez problemu znaleźć łatwe trasy z niewielkimi przewyższeniami. Z map można ponadto odczytać lokalizację schronisk, co pozwoli na uzupełnienie kalorii spalonych podczas pedałowania. Łącznie w Szklarskiej Porębie znajduje się 19 odpowiednio oznakowanych ścieżek o zróżnicowanych długościach. Niektóre z nich tworzą pętle, dzięki czemu pozwalają na odbywanie dłuższych wypraw łączonych. W Szklarskiej Porębie przez cały rok dostępne są campingi, w których można nocować.